Do Maroka letecky

Žádné letadlo neletí přímo z České republiky do Maroka, musí se to brát s přestupem. Lufthansa sice prodává něco, co vypadá jako jeden let, ale ve skutečnosti je to letenka s přestupem ve Frankfurtu, přestupu se tedy nelze vyhnout. Kudy tedy nejlépe létat? Jestliže nechcete za letenku utratit zbytečně moc peněz, doporučuji společnost Wizzair s přestupem v Madridu, nebo ještě lépe společnost EasyJet s přestupem v Miláně Malpenza nebo v Paříži CDG. Protože jsou tyto trasy nejpřímější, zpravidla vycházejí také nejlevněji. Mnoho levných letů s přestupem ovšem lze najít i přes Británii a to hlavně v sezóně. Pokud vám navíc nevadí dopravce na přestupech kombinovat, je asi sto možností, jak létat.

S trochou štěstí lze u EasyJetu koupit zpáteční letenku do Maroka kolem 4 tisíc Kč, já ji koupil za 3200. Wizzair vychází o něco dráž, ale jak kdy. Záleží na obsazenosti, sezóně atd. I ta Lufthansa nemusí být nakonec nejdražší, je to prostě potřeba proklikat nebo v nouzi důvěřovat nějakému vyhledávači letenek.

Kolem roku 2018 vychází velmi výhodně přímé lety z Krakova do Marákeše s Ryanair.

Letiště v Maroku

V Maroku jsou tato mezinárodní letiště: Casablanca (CMN), Agadir (AGA), Marákeš (RAK), Fez - Sais (FEZ), Oujda (OUD), Nador (NDR), Tanger (TNG). Nejfrekventovanější a nejblíže hlavního města Rabbatu je letiště Casablanca.

Doba letu do Maroka

Kdyby se z ČR do Maroka dalo létat přímo, let by trval asi 4 hodiny 20 minut. Protože se ale létá většinou s přestupem, celková doba letu je typicky o několik hodin delší (na přestup kdekoli je potřeba čas).

Příjezdové formality

Občané České republiky pro návštěvu Maroka nepotřebují vízum! To platí pro pobyt kratší 90 dnů. Je potřeba platný pas.

Na letišti před pasovou kontrolou si vyplníte vstupní formulář. Kolonky jsou v arabštině, francouzštině a v angličtině. Vyplňuje se do něj adresa v Maroku. Uveďte zde jméno svého hotelu nebo si nějaké vymyslete. Nepamatuji se, co znamená kolonka "No Vol", ale asi to bude číslo letu opsané z letenky.

letecky-0341-vstupni-formular.jpg
Vstupní formulář. Vyplňuje se podle francouzských popisků v letadle a odevzdává se na letišti.

letecky-0343-nadrazi-casablanka.jpg
Nádraží pod letištěm Casablanca. Samotná Casablanca je od svého letiště vzdálená asi hodinu cesty zastávkovým vlakem.

Další země letadlem: Portugalsko letadlemdo Gruzie letadlemTurecko letenky, Bulharsko letenky, do Tuniska letadlemlety mezi Kanárskými ostrovy, letadlem na Madeiru